Hoe maak je klant boven regels waar?

Klant boven regels vraagt om eigenaarschap. Siegfried Aikman en Kees Verwei vertellen hoe zij medewerkers meer verantwoordelijkheid hielpen nemen.

Klant boven regels

Siegfried Aikman, Directeur Vernieuwing

Margriet is een bijzonder kundige en inspirerende adviseur die heel goed de vinger op de zere plek kan leggen en goed spiegelt naar de organisatie waar zij voor werkt. Zij heeft mij op een zeer betrokken wijze meegeholpen bij mijn werkzaamheden in het kader houding en gedrag.

"Wij willen bij UWV graag goed en snel geholpen klanten waarbij het adagium klant boven regels wordt waargemaakt. Ook willen wij dat medewerkers meer verantwoordelijkheid krijgen en dat zij deze verantwoordelijkheid ook proactief invullen. Als UWV willen wij bereiken dat het steeds beter gaat voor de klant!"

Deze ambitie proberen wij waar te maken en Margriet heeft daar goed bij geholpen door de ambitie eenvoudig, maar goed te koppelen aan de gewone dagelijkse gang van zaken en daarbij steeds door te vragen naar het hoe en waarom van ons handelen.

Het gevolg is dat de bewustwording van ons handelen groter werd en bovendien het besef dat wij zelf deel van het probleem zijn ook toenam.

UWV voelt de noodzaak tot hogere effectiviteitontwikkeling van management en medewerkers. Hiertoe werd op een bijzonder gemotiveerde wijze een bij houding en gedrag passend programma ontwikkeld om stapsgewijs de zeer gewenste verandering te bereiken. Dit programma was in volle gang toen ik UWV heb verlaten, maar ik vertrouw erop dat de gewenste resultaten gehaald zullen worden.

πŸ‘‰ Lees hier de volledige referentie van Siegfried Aikman

Impact op interne klanten en opdrachtgevers

Kees Verwei, Manager UWV Opleidingen

Als opdrachtgever van enkele coachingstrajecten en trainingen 'Werken Zonder Stress' (eerste voorloper van 'Relaxed Excelleren') voor mijn medewerkers die veelal optreden als adviseur ben ik tevreden over de door hen, samen met FFT, bereikte resultaten.

Tijdens de trajecten is de balans tussen eigen verantwoordelijkheid van de deelnemer voor het leerproces en de zwaarte van de interventies door de coach heel goed. Dit resulteert er ook in dat de medewerker na afloop van het traject hier oog voor blijft houden en met zichzelf op de leerpunten aan de slag blijft.

Leerpunten waaraan gewerkt is zijn onder meer: bewustwording van de impact van de medewerker op de interne klanten en opdrachtgevers, het handelen in het hier en nu op basis van de vastgestelde feiten, het aanspreken van collega's op het nakomen van afspraken en het realiseren van de afgesproken producten.

πŸ‘‰ Lees hier de volledige referentie van Kees Verwei

UWV

Siegfried Aikman & Kees Verwei

UWV
Directeur Vernieuwing & Manager Opleidingen

Net als Siegfried Aikman & Kees Verwei ontspannen uitblinken?

In een gratis Uitblinksessie van 30 minuten met Margriet krijg je glashelder hoe je op topniveau presteert zonder roofbouw.